Satış ve Danışma Hattı: 0322 232 22 35 Türkçe

Bit haşeresi eklembacaklılar sınıfına dâhil olan iki ile dört mm boylarında, kanatsız haşerelerdir. Bitlerin ağızları delme ve kan emme işlerini yerine getirebilecek şekilde ilginç bir yapıya sahiptir. Besin ihtiyaçlarını vücutlarımızdan kopan deri parçaları, vücudumuzdan salgılanan yağ ve kan ile karşılarlar. Bit haşeresi yumurtlama yöntemi ile üreyen canlılardır. Yumurtalarına halk arasında sirke adı verilir. Bitlerin ömürleri genel olarak bir ay kadardır ve genel olarak parazit şeklinde yaşayan canlılardır. Baş biti, vücut biti, kasık biti gibi türleri bulunmaktadır. Bitler toplu yaşam alanlarımızda kolayca üreyebilir ve yayılabilirler. Genelde kış aylarında ve temizliğin pasif olduğu alanlarda görülür. Bit ilaçlama mutlaka konusunda uzman ekipler tarafından yapılmalıdır.

Bitler yapı olarak çıplak gözle algılanamadığı için, insanların bünyesine çok rahat yerleşebilir ve delgeç tırnaklı yapıları sayesinde bulundukları alanda hem barınırlar hem de kan emerler. Bitler bu kan emişi sırasında diğer yerleşkeler aracılığı ile aldıkları mikrobu kolayca bulaştırabilirler. Bu mikrop vücudumuza zararlı enjeks iyonlar, tifo, humma gibi bulaşıcı rahatsızlıkları bulaştırır. Bitin yaratacağı tehlikeleri önceden önlem alarak engellemek mümkündür.Hijyenik ortamlar başlangıçtır.

Bitle mücadelelerde esas olan temizliktir. Bitin vücuda bulaşması halinde vücut temizlenip ilaçlanmalı yaşadığımız alanlar bit ilaçlama yöntemi ile dezenfekte edilmeli eşyalarımız tamamen elden geçmeli ve bunlar mümkün olduğunca aynı süreçte yapılmalıdır. Bit ilaçlama profesyonel eller tarafından yapılmalı öncelikli amaç yerlerin tespiti yuvalardan dışarı çıkmalarının sağlanması ve imhaları olmalıdır.

Bit İlaçlama