Satış ve Danışma Hattı: 0322 232 22 35 Türkçe

Halı böceklerinin vücut yapıları diğer haşerelerden farklıdır. Halı böceklerinin rengi türüne ve yaşadığı ortama göre değişebilir. Halı böceklerinin sırtında sert ve kalın kıllar bulunur. Halı böceklerinin boy ortalaması 10 – 12 mm arasındadır. Halı böcekleri yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. Halı böcekleri evlerde yumurtalarını evin kuytu köşelerine ve kullanılmayan eşyaların içlerine bırakırlar.

Halı böceklerinin bıraktığı bu yumurtalar yaklaşık 2 hafta içersinde larvalara dönüşür. Halı böcekleri beslenmesinde tüy, hayvan kılları, ipek ve evimizde kullandığımız eşyaları kullanır. Halı böcekleri insanların kullandıkları eşyaları kemirerek kullanılmaz hale getirirler. Halı böceği ile ev ortamında kullanılmayan eşyaların olduğu alanlarda sıklıkla karşılaşılır. Halı böcekleri gündüzleri pasiftir geceleri aktifleşirler.

Halı böceği ile ferdi mücadeleler sonuç getirmez. Halı böcekleri hızlı üreyen haşereler oldukları için ev ortamında görüldüğü anda ilaçlama şirketlerine başvurulmalıdır. Halı böceği ilaçlamasında uygun görülen ilaçlama yöntemleri genellikle kokusuz jel ilaçlama ve kokulu ilaçlamalardır. İlkay İlaçlama olarak sizlere halı böceği ilaçlama konusunda garantili hizmeti uygun fiyata sunmaktayız. Ayrıntılı bilgi için müşteri hizmetlerimizi arayabilirsiniz.

Bir Önceki ilaçlama Makalemiz Olan Hamam Böceği İlaçlama Başlıklı Böcek ve Haşere ilaçlama Makalemizde alman hamam böceği, amerikan hamam böceği ve en etkili hamam böceği ilacı Hakkında Bilgiler Verilmektedir.

Halı Böceği İlaçlama