Satış ve Danışma Hattı: 0322 232 22 35 Türkçe

İnsanlığın haşereler ile mücadelesi nerede ise insanlığın var oluşu ile birlikte başlamıştır ve günümüzde de devam etmektedir. Doğamız gereği hiç birimiz etrafımızda haşere görmek ve yaşam alanlarımızı onlarla birlikte paylaşmak istemeyiz. İnsanlar kendilerini çevreleyen bu haşerelerden kurtulmak amacı ile farklı yollar denemiş, tüm bu arayışlar neticesinde haşere ilaçlama sektörü var olmuş ve gün geçtikçe de yaygınlaşmıştır.
Tabi ki her sektörde olduğu gibi ilaçlama sektöründe de amatör ve profesyonel olarak çalışan sayısız firma faaliyet göstermektedir. Bilmemiz gereken ise ister amatör ister profesyonel firmalar olsun tüm haşere ilaçlama firmaları kimyasal ilaç kullanmaktadır. İşte firmalar arasında ki en büyük ayrım bu noktada ortaya çıkmaktadır.

Profesyonel firmalar bakanlık denetiminde oldukları için WHO yani Dünya Sağlık Örgütü standartlarına uygun insan ve çevre sağlığını tehdit etmeyen ilaçlar kullanırken amatör firmalar maliyetlerinin düşük olması nedeni ile genellikle açık alan ve tarım alanlarının ilaçlanmasında kullanılan ve kanserojen madde içeren ilaçlar kullanmaya devam etmektedirler. Ve
bu ilaçların diğer bir sıkıntısı ise kalıntı bırakmalarıdır ki, bu kalıntılar insan sağlığını ciddi ölçüde tehdit etmektedir. İşin ilginç yanı her haşere farklı bir anatomiye sahip olmasına rağmen bu firmalar tüm haşereler için aynı ilacı kullanırlar ki bu şekilde kalıcı çözüme ulaşmak maalesef imkansızdır.
Haşere ilaçlama esnasında temel olan görülen haşereyi değil onların üreme alanlarını imha etmektir. Üreme alanlarını imhaya yönelik çalışma yapmadığınız sürece defalarca ilaçlama yaptırsanız dahi çözüme ulaşamazsınız. Eğer mücadele edeceğiniz haşere hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, doğal olarak o haşere ile mücadele ederken doğru yöntemleri de uygulamanız mümkün olmayacaktır…

Haşere İlaçlama 

Tabi ki en önemlisi gerekli olan eğitimlerin alınmasıdır. İnsan yaşamında her alanda yapılan işin eğitimini yeterince almak beraberinde profesyonelliği doğurur. Haşere ilaçlama gibi ciddi ve direk olarak insan sağlığına hitap eden bir sektörde firmaların ve çalışanlarının eğitimli olması hayati önem taşımaktadır.
Tüm bunları göz önüne alacak olursak ilaçlama yaptırmaya karar vermeden önce, sizi bekleyen riskleri iyi tahlil etmeli ve buna bağlı olarak kendi ve çevre sağlığımızı asla riske atmayınız. Haşere ilaçlama konusunda daha detaylı bilgi edinmek için İlkay İlaçlama bünyesinde bulunan danışma personellerimizi arayabilir, dilerseniz ziraat mühendislerinden oluşan keşif personellerimiz ile mekanınız da yüz yüze görüşebilirsiniz.

Haşere İlaçlama