Satış ve Danışma Hattı: 0322 232 22 35 Türkçe

Karıncalar sosyal yaşayan, yapıları ve görevleri ile farklı sınıflardan topluluk oluştururlar.En kalabalık olan sınıf işçi kısmıdır. İşçilerin eşeysel organları körelmiştir. Besin sağlama, yuva yapma, savunma ve yavru bakımı gibi işlevleri yerine getirirler.

Kraliçenin ise eşeysel organları oldukça gelişmiştir. Sadece yumurta bırakırlar. Çiftleşme döneminde kanatlı olmaları ile işçilerden ayrılırlar. Bazıları 15-20 yıl yaşamaktadırlar. Erkekler; işçi ve kraliçeden belirgin olarak ince yapılı olmaları ile ayrılır. Karınca ilaçlama yapılmadan önce detaylı bir inceleme yapılmalı yuvanın olduğu bölge tespit edilmelidir.

Kanatlarını atmazlar, çiftleşmeden hemen sonra yuvadan uzaklaşan erkekler birkaç gün içerisinde ölürler. Kraliçe ilk yumurtalarını martta bırakmaya başlar ve ilk yumurtadan kanatlı eşeysel bireyler oluşur. Eylül ayında yumurta bırakma durur. Bir çok tür besin depo eder ve özellikle tahıl tanelerini yuvalarına taşırlar. Evlerde istenmeyen görüntüler oluşturdukları için mücadele yapılmalıdır.

Mücadelede yuvalarının tahrip edilmesi,kraliçenin bulunması ve elimine edilmesidir. Karıncalar kış süresince görüldükleri takdirde, iç mekanlarda yuva yaptıkları düşünülmelidir. Karınca ilaçlama yapacak olan personel bu konuda yeterli eğitimi almış olmalıdır.Yazın dış mekanlarda yuva yapmayı tercih ederler.Kimyasal olarak; halk sağlığı alanında kullanılan Sağlık Bakanlığından ruhsatlı insektisitlerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Adana Karınca İlaçlama, Adana Haşere İlaçlama, Adana Böçek İlaçlama, Adana Böcek İlaçlama Firmaları, Adana Haşere İlaçlama Şirketleri, Adana İlaçlama Şirketleri

Karınca İlaçlama